Neden Özel Matematik Dersi Almalıyız?

Matematik dersi hakkında çok sık duyduğumuz “ya seversin ya da nefret edersin” söylemini artık değiştiriyoruz. Hayatın birçok alanında bizlere pratik düşünme ve hızlı problem çözme yetilerini kazandıran matematik dersi, aslında hiç te korkulacak bir ders değil. Tam aksine son derece eğlenceli ve gereklidir.

Öğrencilerden çoğunun çeşitli zorluklardan dolayı matematikle mücadele ettiğini görmek oldukça sık rastlanan bir durumdur. Bu nedenle özel matematik dersi almak inanılmaz derecede faydalı olmaktadır.

Matematik dersinin birkaç amacı vardır;

• Okul müfredatı gereği matematik kavramlarını öğrenmek

• Bu derste zayıf yönlerin üzerinde çalışmak ve açığı kapatmak

• Tekrar etmek ve önceki bilgileri geliştirmek

• Sınavlara hazırlıklı olmak ve okulda matematik sınavlarını iyi derecede geçmek

• Matematiğin bir disiplin olarak önemini ve farklı matematik kavramlarını anlamak

• Ve elbette bir matematik uzmanı olmak!

Matematik Özel Ders

Özel matematik dersi almak eğitim sistemimizden dolayı neredeyse her öğrenci için gereklidir.

İşte özel matematik dersi almak için 6 İyi Sebep!

1. Kişiye Özel Eğitim Ayrıcalığı

Özel matematik dersi aldığınızda, sizin öğrenme tarzınıza göre kişiselleştirilmiş bir program ile çalışırsınız. Böylelikle zihninizdeki birçok karmaşık konu netleşecektir. Ders programınızı birlikte planlamadan önce, öğretmen öncelikle sorunlarınızın nerede yattığını anlamak için sizinle görüşmeyi isteyebilir. Bunu başlangıç seviyenize ve kurs içeriğini nasıl hazırlayacağına dair iyi bir planlama yapmak için kullanacaktır.

Çekirdek matematiği öğretmek için aktif matematik oyunlarını kullanmayı veya eğlenceli matematik püf noktalarını göstermeyi seçebilirler.

2. Çevrenizi Daha İyi Anlamak için Matematik Dersleri Alın

Bire bir matematik dersleri, daha sonraki yaşamda ihtiyacınız olabilecek karar verme ve problem çözme becerilerinizi geliştirmenin yanı sıra, çevreyi anlamanıza yardımcı olacak muhakeme becerilerini geliştirmenizi sağlar.

Sayma, toplama ve çıkarma, çarpma ve bölme, kesirler, ondalık sayılar, yuvarlama, grafik, akıl yürütme ve aritmetik gibi matematik becerileri günlük problem çözme becerilerimizin bir parçasıdır. Onlar olmadan, oranları doğru tespit edip bilinçli kararlar veremeyiz.

Yaşam içerisinde birçok konu matematik üzerine kuruludur ve önemini anladığınızda, toplumda yerinizi bulmanız ve başkalarıyla etkileşime geçmeniz çok daha kolay olur.

3. Daha İyi Kariyer Beklentileri için Matematik Öğrenimi

CV’nizde matematik becerilerine sahip olmak, birçok profesyonel alandaki işverenlerin ilgisini çekecektir. Matematik içeren işler oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Ayrıca matematik giderek daha çok aranır hale geliyor. Özel matematik dersi alarak hep bir adım önde olmayı garanti edersiniz.

4. Özel Ders ile Konforlu Çalışma İmkanı Bulursunuz

Günümüzde sınıflar, maalesef her öğrenciye ihtiyaç duydukları desteği vermeye çok yeterli değildir. Özel bir okulun en iyi sınıflarında da yer alsanız, kişiye özel bir eğitimden yararlanmak imkânsızdır. Bir öğrencinin matematikte geride kalmasının birçok nedeni olabilir. Dikkat etmemek, çok yorgun olmak, motivasyon eksikliği, sınıf arkadaşlarınızın ne düşüneceklerinden korkmak ve buna benzer daha birçok neden sayılabilir. Tüm bu nedenlerden birisi dahi akademik ilerlemenize zarar verebilir.

5. Size Uygun bir Öğrenme Yöntemi ile Matematik Çalışması

Okullar matematik öğretirken çok hızlı hareket eder. Bu da bazı öğrencilerin kaçınılmaz olarak geride kaldığı anlamına gelir. Diğer mesele, herkesin öğrenme tarzının okul matematik müfredatına uygun olamamasıdır.

Dersler bire bir veya küçük bir grup halinde verildiğinde, öğrenciye has bir metot seçme özgürlüğü sunacak. Kendinizi bir matematik dehası gibi hissedeceksiniz!

Öğrencilerin belirli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olmayı amaçlayan özel matematik dersi programını takip ederek, öğrenciler somut sonuçlar elde ederler.

6. Matematik Dersleriyle Benlik Saygınızı Arttırın

Öğrenci odaklı özel öğrenim, kendinizi ve yeteneklerinizi keşfetmenizi sağlar. İçinizde derse karşı güven kazanırsınız. Bu, sınıfta matematik söz konusu olduğunda veya büyük bir matematik sınavına girdiğinde kendinizi daha rahat hissedeceksiniz demektir.

 

Matematik Eğlenceli Hale Getirilebilir Mi?

Başarılı olmak için matematik dersinden özel ders önemlidir

Matematik eğlenceli hale getirilmezse öğrenci başarısı sağlamak çok zordur. Matematikten özel ders almanın en büyük faydası da kişiye özel eğitim verilebilir olmasıdır.

Kimi zaman sadece matematik isminin geçmesi bile ortamda soğuk rüzgarlar esmesine neden olabilir. Bu aşamada özellikle ailelerin ve eğitimcilerin üzerine düşen en önemli görev; eğlenceli matematik yöntemleriyle konuların sevdirilmesinin sağlanmasıdır.

Beyin Gücünden Destek Alan Özel Yetenek!

Matematik, beyin gücünden destek alan özel bir yetenektir. Bu işin baştan zor olarak algılanması ders ve konulara karşı ilgisiz bir yaklaşım doğurabilir. Hemen her konuda olduğu gibi matematikte de en önemli kural dersi sevmektir. Matematiğin zor oluğu düşüncesinin yerleştiği bireylerde akademik anlamda dönemsel olarak sıkıntılarla karşılaşmak son derece doğaldır. İki kavram sürecin desteklenmesi için zorunludur. Bunlar matematikte;

* Yetenekli olmak ve

* Yeterli olmaktır.

Modern yaşamın gerisinde kalmamak için matematiğin hayatın her alanında kullanılması zorunluluktur. Günlük hayat ihtiyaçlarından bireysel finansman kontrolüne, mühendislikten pek çok meslek dalına kadar her aşamada matematik en büyük yardımcımızdır. Sağlam bir şekilde kurulmuş mantık ve analitik düşünme becerisi yaşam kalitesinin artmasını sağlar. Eğitime erken yaşlarda başlanması ve sürecin eğlenceli matematik yöntemleriyle desteklenmesi son derece faydalıdır.

Problem Çözme Becerisinde Matematiğin Yeri Nedir?

Beyinde değişiklik yaratan ve bu şekilde problem çözme becerisinde de ciddi katkılar sağlayan matematik, kişiyi yaşama hazırlayan en önemli kaynaktır. “Eğlenirken öğrenen çocuklar” verilen bilgileri öğrenmek ziyade edinir. Matematik derslerinin ve kavramların bir oyun eşliğinde sunulduğu çocukların diğerlerine oranla çok daha başarılı oldukları yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır.

* Başarılı bir matematik eğitiminin püf noktası öğretimin eğlenceli bir hale getirilebilmesinde saklıdır.

Matematik konularının bir oyunun kuralı şeklinde öğretilmesi çocukların belki de en iyi yaptıkları iş olan oyunlarda başarıyı beraberinde getirir. Sanal oyunlardan web uygulamalarına kadar geniş bir malzeme seçeneğine sahip olan ebeveynler ve eğitimciler, çocukları oyuna teşvik ederken aslında matematik kavramları hakkında da bilgilendirmiş olacaktır.

Eğlenceli aktivitelerin içine dahil edilecek olan dersler, öğrenmenin hızlanmasını ve kalitesinin artmasını sağlar. Evde mutfak, araba içinde yolculuk, süpermarkette alışveriş veya televizyonda bir reklam çocukların matematiği sevmesi için kullanılabilir.

Gerçek Hayatı İçine Alan Matematik Kavramları

Gerçek hayatı içine alan matematik kavramları, oyun olarak öğretilebilir. Eğlenceli matematik dendiğinde akla gelen; sorular, bulmacalar, bilmeceler ve problemler matematiğin bir dizi işlemden öte işlem zenginliği olduğunu kanıtlar.

Aynı yaş ve öğrenme kapasitesine sahip olan çocuklar için bir yarış haline getirilebilecek olan sistemler sayesinde ödüller işin içine dahil edilerek öğrenim kapasitesi zenginleştirilebilir. Çocuğun yürümeye başlamasıyla birlikte hayatına eklenecek matematiksel kavramlar, dil eğitimi gibi etkili olarak matematiksel zekanın gelişmesine katkı sağlar.

Örneklemeler, sıralamalar, madde dizilişi, mekansal ilişki, karşılaştırma, sınıflandırma ve bire bir uygunluk konuları çocuklar için eğlenceli hale getirilerek günlük hayatın akışı içinde bilgi olarak verilebilir.

Günümüzde çok sık kullanılan uygulamalar eşliğinde çocuklara matematik öğretmek daha kolay ve keyifli hale getirilmiştir. Gerçek hayatta ne işe yarayacak ki sorusuyla ömür boyu muhatap olmak zorunda kalmış olan kavramlar, öğrenmeye meraklı olan yeni nesil sayesinde değer kazanmaya başlamıştır.

Matematiğe Olan İlgiyi Artıracak Teknikler Nelerdir?

Her yaş grubu için önerilen farklı teknikler eşliğinde eğlenceli matematik prensipleri günlük hayatın bir parçası haline getirilebilir. Derse aktif olan öğrenciler kadar ilgisiz olanları da yeniden kazanmayı hedefleyen teknikler eşliğinde yeterli odaklanma sağlanabilir.

Öğrencilerin bildikleri noktaya dikkat çekmek, rekabet ortamı yaratmak, konunun ilginç yönlerinden bahsetmek, iç&dış kaynaklı motivasyonu desteklemek, rol&model keşfetmek, konunun günlük hayata olan katkısını görünür kılmak ve sonuçlarla kişiyi ikna etmek en önemli öğretim teknikleri arasında sayılabilir.

Online matematik dersi matematikten özel ders almanın en iyi yoludur.

Online matematik dersi yollarda zaman kaybı yaşamanızın önüne geçer.

Online Matematik Dersi Hizmetleri

İnternetin gelişmesi her konuda olduğu gibi eğitim ve öğretim dönemlerinde bulunan öğrenciler içinde oldukça faydalı sonuçlar doğurması ile dikkat çekiyor. Özellikle okullarda görülen derslerin internet üzerinden pekiştirilmesi sağlanarak konuların çok daha kolay bir şekilde öğrenilmesine olanak sağlanıyor.

Özellikle eğitim öğretimin tüm dönemlerinde en önemli derslerden birisi olan matematik dersi ile ilgili online hizmetler veriliyor. Bu hizmetler ile birlikte matematik dersine ait tüm konular ele alınarak konular ile ilgili eksiklikler gideriliyor. Bu hizmetlerden yararlanabilmek için online matematik dersi veren siteye giriş yaparak site içerisindeki istenilen matematik konularından istifade ediliyor.

Verilen ders konuları ilgili sınıfların ders müfredatlarına göre verilerek öğrencilerin okulda görmüş oldukları matematik derslerine ait konuları online matematik dersi ile daha da pekiştirilmesi sağlanıyor.

Kaliteli Konu Anlatımları

Öğrencilerin matematik derslerindeki konuları tam olarak anlayabilmeleri için konu anlatım tekniklerinin öğrencilerin anlayabileceği şekilde olması gerekiyor. Bu kural sayesinde öğrenciler hem konuları anlıyor hem de konulardan keyif almaya başlıyorlar. Bu nedenle online matematik dersi ile öğrencilerin konuları kavrama becerileri çok daha fazla gelişerek matematik ile ilgili yaşanılan sorunlar da geride bırakılıyor.

Aynı zamanda okul sıralarında konular ile ilgili tam olarak anlayamama ve kavrayamama durumu söz konusu olduğunda online matematik dersi sayesinde eksik olan konular tamamlanarak öğrencilerin ilgili konular ile ilgili kabiliyetleri de geliştirilmiş oluyor.

Konulara Göre Sorular ve Çözümleri

Matematik dersine ait olan konuların detaylı ve kaliteli bir anlamı ile birlikte öğrenciler ilgili konuları kavradıklarında konular ile ilgili soru çözmeleri gerekiyor. Bu nedenle online matematik dersi ile konu anlatımlarından sonra ilgili konular ile ilgili önce soru bölümü yer alıyor.

Öğrencilerin bu soruları çözmesi istenerek konu ile ilgili bilgi gelişimin bizzat kendileri tarafından görülmesi sağlanıyor. Soruları çözen öğrenciler çözüm bölümüne tıklayarak ilgili soruların çözümlerini de inceleyebiliyorlar. Bir sorunun çözülememesi durumunda çözümlere tıklanarak sorunların çözüm tekniklerine bakarak bir sonraki soruların daha kolay bir şekilde çözülmesi sağlanıyor.

Çözümlerin ilk etapta gösterilmemesi öğrencilerin soruyu çözmeleri için kendilerini zorlamalarına neden oluyor. Bu da soruların çözümü için öğrencilerin bilgilerini kullanmalarına olanak sağlanıyor.

Konu Üniteleri Sonrasında Dönemsel Sınavlar

Online matematik dersi ile okuldaki müfredatlar ile paralel bir eğitim yöntemi kullanılarak sınav dönemlerinde de konulara ilişkin sınav etkinlikleri düzenleniyor. Öğrenciler online matematik dersi sonucunda konular ile ilgili dönemsel sınavlar yapılıyor. Bu sınavlar öğrencilerin dönem boyunca görmüş oldukları dersleri kapsadığı için öğrencilerin ilgili dönemdeki başarılarını görmeleri açısından oldukça büyük önem taşıyor.

Öğrencilerin online matematik dersi bölümünde yer alan sınavlardaki başarıları okuldaki başarıları için bir ip ucu vermesi açısından önemlidir. Eğer ki bu sınavlarda yeterli düzeyde başarı gösterememişler ise eksik oldukları konuların tespit ederek okulda girecekleri sınavlar için eksik oldukları konular hakkında tedbir alabiliyorlar.

Online Matematik Dersi Konuların ve Soruların Hazırlanması

Online matematik dersi için konuların ve soruların hazırlanması konusunda uzman kişilerce hazırlanarak site içerisinde öğrencilerin hizmetine sunuluyor. Site eksik bilgilerin tamamlanması ve bir konu hakkında çok daha iyi olmak için öğrenciler tarafından sık sık kullanılıyor. Özellikle akademik sınavlara hazırlanan öğrenciler için oldukça ideal olan online matematik dersi ile yüksek başarı elde eden öğrencilerin sayısı bir hayli fazla.

Sadece akademik sınavlar için değil çeşitli kurumlara girmek için gerekli olan matematik beceresinin kazanılması için online matematik dersi oldukça önemli hizmetler veriyor. Birçok öğrenci eksik oldukları konuları bu yöntem ile pekiştirerek derslerinde başarılı olabiliyorlar.