MATEMATİK DERSİNDE NEDEN ÖZEL DERS GEREKLİ?

Herşeyden önce bir çok dershane ya da temel lise zayıf öğrenciler için bir şey ifade etmiyor.Çünkü onlar derece gruplarının üzerine giderek reklamlarını yapma peşindeler.Tüm dershaneler ve temel liseler için söylemiyorum bunu ama bir çok dershanenin sistemi bu noktada kurulmuş durumda.

Bu yüzden özellikle sayısal derslerde durumu zayıf bir öğrencinin dershaneye ya da temel liseye giderek başarılı olabilme şansı yok denecek kadar az.

Matnet’de bizim ilk hedefimiz matematiğin temel konuları dediğimiz konuları tam olarak yerine oturtmak. Çünkü bazı konular öğrenci tarafından yeterince anlaşıldığında, diğer matematik konularını öğretebilmek çok daha kolay oluyor.

Ama tabi ki, ilk üzerinde durduğumuz şey öğrencimizle iletişimi geliştirmek.Yani bizi sevmesi. Hoş bu otomatik olarak zaten böyle oluyor. Çünkü genel yaklaşımımız, arkadaş gibi olmak onlarla.

Öğrencilerin matematik konusunda başarısız olmalarında genelde iki faktör var.İlki okuldaki matematik hocalarından nefret, ve arkasından yaşadıkları kopuş.İkincisi ise öğrenci velilerinin matematik konusundaki yanlış tutumları. Tabi bunlar dışında da bir takım faktörler olabiliyor ama genel olarak karşılaştığımız iki problem bu oluyor.

Dolayısıyla matematikte başarının ilk şartı, bence, öğrenciyi anlamak. Çalışma hayatım boyunca, sıfır noktasından başladığımız halde, aslında yüksek derecede zeki olan, ve doğru yönlendirildiklerinde çokta başarılı olan o kadar öğrenci tanıdık ki…O yüzden öğrenciyi ancak özel derslerde yakından tanıma fırsatı bulabiliyoruz.

 

ETİKETLER:

Matematik Dersi Ankara

Ankara Matematik Dersi

Matematik Özel Ders Ankara

Ankara Matematik Özel Ders