Matematik Özel Ders Ankara

Bir çok öğrenciye özel ders vermeye başlamadan önce ,başvuran velilerden, “Çocuğum ders çalışmıyor, bir sürü hocadan ders aldık ama işe yaramadı,dikkatini ders dışında şeylere yöneltiyor.” gibi şeyleri sıklıkla duyarız.

Eğer öğrenci matematik konusunda başarılı değilse bunun en önemli sebeplerinden biri okul hocalarının izlediği yanlış tutumdur. Ergenlik dönemine girmeden ya da girdikten sonra , okuldaki matematik öğretmenlerinin yanlış tutumları, öğrencileri matematikten soğutur. Ne yazık ki, okulda ders veren bir çok öğretmen öğrenci psikolojisi konusunda bilgili ya da deneyimli değildir.

Çocuğunuz eğer matematik konusunda başarılı değilse, onu suçlamak yerine, başarısızlığının sebeplerinin derinlemesine incelemek gerekir. Mesela son yıllarda  sıklıkla görülen, ADHD (Dikkat Eksikliği Bozukluğu Hastalığı) ,çocuğunuzun başarısız olmasında etken olabilir. Ya da öğrencilere davranılmaması gibi davranan bir okul hocası, öğrenciyi matematikten soğutmuş olabilir. Belki de öğrenci velisi suçludur. Matematik dersini çok önemsiyordur.Ve bunu da çocuğuna yansıtıyordur.Ergenlik döneminde görülen velinin aksine davranma hareketinden dolayı öğrenci de matematiği önemsemeyi bırakmıştır.